2018-01-24

До уваги всіх відвідувачів сайта!

Відповідно до розпорядження в.о. міського голови від 02.02.2018 з метою запобігання зростанню захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип з 05.02.2018 призупинено освітній процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти, муніципальному академічному коледжі.

Про відновлення освітнього процесу буде повідомлено додатково.

Дитячі садки працюють у звичайному режимі.

З метою забезпечення виконання навчальних програм рекомендуємо керівникам і педагогам організувати надання освітніх послуг шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а саме:

• створення та розміщення на сайтах навчальних закладів, сайтах, блогах учителів інформації та засобів навчально-методичного характеру, необхідних для засвоєння знань й умінь (з використанням доступних програмних засобів): опорних конспектів, схем, планів опрацювання навчального матеріалу; мультимедійних лекційних матеріалів; термінологічних словників; практичних завдань, віртуальних лабораторних робіт, віртуальних тренажерів (із обов’язковими методичними рекомендаціями щодо використання кожного з перерахованих видів діяльності); пакетів тестових завдань, у тому числі, з автоматизованою перевіркою результатів; електронних бібліотек чи посилань на них; бібліографій тощо;
  • організація спільних діалогів у соцмережах щодо обговорення навчального матеріалу;
  • створення й розміщення в Інтернеті відео уроків, аудиозаписів лекцій, семінарів, проведення онлайнуроків для різних груп учнів;
  • організація навчальної взаємодії між учнями та вчителем у асинхронному режимі;
  • використання інших ресурсів навчального призначення.

Звертаємо увагу, що недоцільним є формальне надолуження програмового матеріалу шляхом надання великого обсягу домашнього завдання (перелік параграфів та номерів у підручнику) без організації навчальної взаємодії учнів з вчителем (див. вищеперераховане).

Унесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (див. "ЗНО. Нормативне забезпечення)

Зокрема, вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).

Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.